Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  ZBIERAMY ZAKRĘTKI!
ZBIERAMY ZAKRĘTKI!
ZBIERAMY PLASTIKOWE ZAKRĘTK DLA WERONIKI
 

Apel rodziców o pomoc

Weronika urodziła się w styczniu 2014r. Na dwa miesiące przed narodzinami doszło u niej do wylewu krwi do mózgu, czego skutkiem było nadciśnienie w głowie, w efekcie którego powstało u niej wodogłowie pokrwotoczne. W  trzecim tygodniu życia, Weronika przeszła operację wszczepienia układu przeciekowego komorowo-otrzewnowego tzw. zastawki. Obecnie zmaga się z: dziecięcym porażeniem mózgowym, wodogłowiem, niedowładem górnej i dolnej kończyny po lewej stronie ciała, oraz niedowidzeniem lewego oka.

Obecnie Weronika jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, neurochirurga, okulisty, audiologa, ortopedy i rehabilitanta. Konieczna jest systematyczna rehabilitacja ruchowa i wzrokowa w celu polepszania sprawności Weroniki. Niezbędne są również wyjazdy na odpłatne turnusy rehabilitacyjne.

Jako rodzice, każdego dokładamy wszelkich starań, aby nasze dziecko dzięki regularnym ćwiczeniom, w przyszłości mogło funkcjonować w społeczeństwie, jako zdrowa, uśmiechnięta i w pełni sprawna osoba.

Naszym wspólnym celem może być pomoc Weronice. Za co już teraz serdecznie dziękujemy.

Ewa i Grzegorz Żarscy

zdjęcia w galerii

W ROKU SZKOLNYM 2017/18 KONTYNUUJEMY ZBIÓRKĘ ZAKRTĘK DLA  WERONIKI.

___________________________________________________________________________________________________

Jednoszczęśnie zbieramy zakrętki do punkutu przy SP-5. Akcja Fundacji Bez Tajemnic ma charakter charytatywno - ekologiczny. Za pieniądze otrzymane ze skupu zakrętek od firmy recyklingowej możliwy jest zakup wózków inwalidzkich dla potrzebujących dzieci. Więcej informacji na www.zakretki.info
 
IDEA AKCJI: "POMAGAMY NIE TYLKO PRZYRODZIE! "
1 kwietnia 2012 rozpoczęliśmy zbiórkę w przedszkolu. Od tego momentu zebraliśmy 87 worków zakrętek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobą, które pomagają w transporcie worków do SP-5.
 
Rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2017/18 i zapraszamy wszystkich do kontynuacji zbiórki plastikowych zakrętek.
  Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, sokach, napojach.
Co zbieramy? Wszystkie zakrętki po artykułach spożywczych. Inne, np. po łynie do płukania powinny mieć oznaczenia PP, PE lub trójkąt ze strzałkami.
 Jak pakować? Najlepiej w duże worki do śmieci. Zakrętki powinny być wysuszone.
 Miejsce zbiórki - Przedszkole nr 10 w Malborku. Z przedszkola będziemy przekazywać worki z zakrętkami do SP 5 w Malborku ( koordynator Izabela Krotowska). Liczymy na pomoc rodziców w transporcie worków.
 Ile trzeba zebrać, aby pomóc? Na wózek inwalidzki potrzebne jest około 15 ton zakrętek = 6 750 000 sztuk
1 kg = 450 zakrętek
Kto może zbierać? Każdy przedszkolak, jego mama, tata, siostra, brat, babcia, dziadek, ciocia ,wujek, sąsiad, sąsiadka, kolega, pracownicy przedszkola...
 
WRZUĆ DO KARTONIKA ZAMIAST DO ŚMIETNIKA!
 
 Kolordynatorem i wolontariuszem akcji w Przedszkolu nr 10 jest Agnieszka Czechowska- Piękoś
 
 
 

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-10