Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
 
WYDARZENIA

                                                    Znalezione obrazy dla zapytania reksio 50 urodziny

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", a także z okazji 50 urodzin najsłynniejszego psa Reksia odbył się konkurs plastyczny pt.: "Mój bohater z dobranocki - Reksio." Na konkurs wpłynęło 185 prac dzieci ze 124 placówek oświatowych z terenu całej Polski. Wsród dzieci wyróżnionych znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola:

 

Amelia Samborska - wyróżnienie

Zuzanna Gierszewska - wyróżnienie specjalne

 

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14 18:46:27

                                      Podobny obraz

Na konkurs pt.: "Dzieci z różnych stron świata" wpłynęło 188 prac plastycznych dzieci z całego województwa pomorskiego. W konkursie wzięło udział 40 placówek, do których uczęszczają przedszkolaki. Wsród dzieci wyróżnionych znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola:

 

Hanna Wlazło - kategoria wiekowa 3 - 4 - latki (wyróżnienie)

Julia Borowska - kategoria wiekowa - 5 - 6 - latki (wyróżnienie)

 

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14 18:16:39

                        Znalezione obrazy dla zapytania balwanke obrazek

Dnia 12 marca w Przedszkolu nr 5 odbył się przegląd piosenki przedszkolnej pt.: "Bałwankowe śpiewanie". Zimowe utwory prezentowały dzieci z trzech przedszkoli publicznych w Maborku: Przedzkole nr 10, Przedszkole nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza oraz  Przedszkole nr 8. Nasze przedszkole reprezentowała grupa "Smerfy" w zespole o nazwie "Hopsasanki", w składzie: Zuzanna Kudzinowska, Kaja Lewandowska, Anna Dąbrowska, Hanna Żółtańska, Julia Borowska, Julia Suchińska, Marcelina Zwierz i Lena Złoch. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zespół przygotowały naczycielki: Lange Mariola i Wdowiak Teresa

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13 18:57:14

 

                                                                    Znalezione obrazy dla zapytania serce obrazek

Dnia 14 lutego w przedszkolu odbyły się  zabawy z okazji Walentynek. Tego dnia na ubraniach dzieci królował kolor czerwony, co było doskonałym zaakcentowaniem tematu przewodniego. Dzieci zdradziły nam, co wiedzą o miłości. Jak zwykle ich wypowiedzi były zaskakujące i niebanalne. Przedszkolaki opowiedziały również o swoim najlepszym przyjacielu. Tego dnia dzieci wykonały piękne walentynki, ozdabiały serduszka i wręczyły je swoim najbliższym. Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce i wzięły udział w różnych zabawach. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15 15:33:25

                                         Teatr Lalek Pinokio ? Największy w Polsce Objazdowy Teatr Lalek

Dnia 13 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu największy w Polsce teatr objazdowy - Teatr Lalek "Pinokio". Obejrzeliśmy spektakl pt.: "Kruszynka", którego główną bohaterką była leniwa, cyrkowa Słonica. Przedstawienie to było dla nas bardzo pouczające. W sposób bajkowy pokazało nam czym jest przyjaźń i zrozumienie oraz jak ważne w życiu są takie wartości, jak akceptacja siebie i innych oraz pomoc potrzebującym. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, a szczególnie występujące w nim kukiełki. Dziękujemy !

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 16:32:48

                                            Znalezione obrazy dla zapytania karetka  ilustracja

Dnia 13 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym ze szpitala malborskiego. W ramach zbliżającego się tematu kompleksowego "Dbamy o zdrowie na przedwiośniu" Pan Adam przeprowadził z dziećmi pokaz i pogadankę. Podczas tego spotkania dzieci uczyły się jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz dowiedziały się, jakie dane należy podać w momencie zgłoszenia wypadku. Pokaz przeprowadzony był na specjalnym fantomie, jak również przy udziale dzieci. Przedszkolaki obserwowały czynności ratownika przy opatrywaniu najcześciej występujących urazów takich, jak: rany, oparzenia, zwichnięcia, usztywnianie złamanych kończyń itp. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, obserwowały, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, a także zadawały ratownikowi ciekawe pytania. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, a także poznały przedmioty znajdujące się w medycznej torbie. Bardzo się cieszymu, że mimo ciężkiej pracy zmianowej, również w nocy Pan Adam jako ratownik medyczny i policjant znalazł czas dla naszych przedszkolaków. Było to bardzo miłe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 16:14:36

                                              Znalezione obrazy dla zapytania straz miejska ilustracja

Dnia 24 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy strażników miejskich z Malborka. Zaproszeni goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Słuchacze dowiedzieli się, na czym polega praca strażnika miejskiego oraz mogli zobaczyć jego sprzęt służbowy. Przedstawiciele Straży Miejskiej omawiali takie sytuacje, jak m.in.: jazda na rowerze, jazda w foteliku samochodowym, przejście przez ulicę po przejściu dla pieszych, czy noszenie odblasków. Dzieci zadawały i odpowiadały na pytania strażników, a na koniec spotkania każdy otrzymał upominek w postaci breloczka odblaskowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-27 18:06:18

Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego celem było rozbudzanie zainteresowania pięknem polskiej literatury.Do konkursu przystąpiło osiemnaścioro dzieci z ośmiu przedszkoli w Malborku, recytując piękne utwory literackie. Dzieci zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności recytatorskie, ale również aktorskie. W skład jury wchodzili: Pani Magdalena Guzow (logopeda), Pan Krzysztof Lipiec (rzeźbiarz, artysta i autor wierszy) oraz Pani Danuta Silezin (polonistka), którzy wyłonili zwycięzców konkursu. Werdykt był jednomyślny:

Kategoria wiekowa dla dzieci 5 - 6 - letnich:

I miejsce - zająła Zofia Ścibisz (6 lat) z Przedszkola "Bratek Południe"

II miejsce zajęła - Oliwia Krupa (6 lat) z Przedszkola "Bratek Południe"

III miejsce - zajął Jakub Machalski (5 lat) z Przedszkola "Bajka"

Wyróżnienie w kategorii wiekowej da dzieci 5 - 6 - letnich otrzymali:

Maja Rybak (5 lat) z Przedszkola nr 10

Hanna Paszkowska (6 lat) z Przedszkola nr 5

Ewa Pajor (5 lat) z Przedszkola nr 8.

Kategoria wiekowa dla dzieci 3 - 4 - letnich:

I miejsce - zajęła Antonina Januszkiewicz (4 lata) z Przedszkola "Czerwony kapturek"

II miejsce - zajął Antoni Wesołowski (2, 5 roku) z Przedszkola "Bajka"

III mieksce zajęła - Antonina Chojnacka (4 lata) z Przedszkola "Bratek Południe"

Wyróżnienie w kategorii wiekowej dla dzieci 3 - 4 - letnich otrzymali:

Daria Dudek (4 lata) z Przedszkola "Pod kasztanami"

Aleksandra Sulencka (4 lata) z Przedszkola nr 8

Stanusław Leyman (4 lata) z Przedszkola nr 5.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Dzieciom graullujemy i życzymy daszych sukcesów!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01 18:45:54

Znalezione obrazy dla zapytania gify mikołaje ruchome

Mikołajki w naszym przedszkolu w tym roku trwały kilka dni. 6 grudnia wielki dmuchany Mikołaj witał dzieci u drzwi przedszkola. Przedszkolaki otrzymały od Świętego Mikołaja wiadomość w formie filmu i listu. Każda grupa oglądała film o pracy Świętego Mikołaja, jego pomocnikach, świątecznych przygotowaniach w fabryce zabawek. W filmie były  pokazane grupowe zdjęcia dzieci z imprez przedszkolnych oraz listy, które wcześniej przedszkolaki rysowały i pisały do Mikołaja.  Tego dnia nasz oczekiwany gość  nie pojawił się, ale otrzymaliśmy od niego specjalny list prośba o cierpliwość ...,   pod choinką dzieci znalazły prezenty: zabawki do sal i paczki z owocami i zdrowym soczkiem.

Następnego dnia Mikołaj pojawiła się w każdej przedszkolnej grupie. Na pamiątkę wspólnego spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

9 grudnia 2016r. aktorzy Teatru Obieżyświat przedstawili bajkę pt. "Czy broda zdobi Mikołaja?" To przyjemna opowieść o pracy i marzeniach Świętego Mikołaja. Przedstawienie kończy się morałem - " wygląd Mikołaja nie jest najważniejszy, lecz jego dobre uczynki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-09 16:38:59

2 grudnia br. w Szkole Łacińskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Festiwalu BOŻE NARODZENIE W SZTUCE w kategorii PLASTYKA. Laureatkami konkursu zostały trzy dziewczynki. Jury doceniło walory artysyczne, samodzielność i interpretację tematu ich prac.  

 

Zuzia G. z grupy "Biedronki" otrzymała NAGRODĘ

naucz. Agnieszka Czechowska - Piękoś i Joanna Podlasińska

 

Lena B.  z grupy "Smerfy"  - otrzymała NAGRODĘ

naucz. Tatiana Jankiewicz

 

Weronika F. z grupy "Smerfy" - otrzymała WYRÓŻNIENIE

naucz. Tatiana Jankiewicz

 

Nagrodzone prace plastyczne zostaną umieszczone w MIEJSKIM KALENDARZU ADWENTOWYM  i można je będzie oglądać na p. Jagiellończyka. Serdecznie gratulujemy laureatkom i rodzicom:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-03 17:51:34