Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Aktualności

TRWA   NABÓR  WNIOSKÓW  

NA  ROK  SZKOLNY  2018/2019

 

28Podobny obraz

AKTUALNOŚCI

 

                                                   Znalezione obrazy dla zapytania reksio 50 urodziny

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", a także z okazji 50 urodzin najsłynniejszego psa Reksia odbył się konkurs plastyczny pt.: "Mój bohater z dobranocki - Reksio." Na konkurs wpłynęło 185 prac dzieci ze 124 placówek oświatowych z terenu całej Polski. Wsród dzieci wyróżnionych znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola:

 

Amelia Samborska - wyróżnienie

Zuzanna Gierszewska - wyróżnienie specjalne

 

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14 18:38:21

                                   Podobny obraz

Na konkurs pt.: "Dzieci z różnych stron świata" wpłynęło 188 prac plastycznych dzieci z całego województwa pomorskiego. W konkursie wzięło udział 40 placówek, do których uczęszczają przedszkolaki. Wsród dzieci wyróżnionych znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola:

 

Hanna Wlazło - kategoria wiekowa 3 - 4 - latki (wyróżnienie)

Julia Borowska - kategoria wiekowa - 5 - 6 - latki (wyróżnienie)

 

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14 18:09:22

                              Znalezione obrazy dla zapytania balwanke obrazek

Dnia 12 marca w Przedszkolu nr 5 odbył się przegląd piosenki przedszkolnej pt.: "Bałwankowe śpiewanie". Zimowe utwory prezentowały dzieci z trzech przedszkoli publicznych w Maborku: Przedzkole nr 10, Przedszkole nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza oraz  Przedszkole nr 8. Nasze przedszkole reprezentowała grupa "Smerfy" w zespole o nazwie "Hopsasanki", w składzie: Zuzanna Kudzinowska, Kaja Lewandowska, Anna Dąbrowska, Hanna Żółtańska, Julia Borowska, Julia Suchińska, Marcelina Zwierz i Lena Złoch. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Zespół przygotowały naczycielki: Lange Mariola i Wdowiak Teresa

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-13 18:52:03

 

                                                               Znalezione obrazy dla zapytania serce obrazek 

Dnia 14 lutego w przedszkolu odbyły się  zabawy z okazji Walentynek. Tego dnia na ubraniach dzieci królował kolor czerwony, co było doskonałym zaakcentowaniem tematu przewodniego. Dzieci zdradziły nam, co wiedzą o miłości. Jak zwykle ich wypowiedzi były zaskakujące i niebanalne. Przedszkolaki opowiedziały również o swoim najlepszym przyjacielu. Tego dnia dzieci wykonały piękne walentynki, ozdabiały serduszka i wręczyły je swoim najbliższym. Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce i wzięły udział w różnych zabawach. Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-15 15:20:46

                                               Teatr Lalek Pinokio ? Największy w Polsce Objazdowy Teatr Lalek

Dnia 13 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu największy w Polsce teatr objazdowy - Teatr Lalek "Pinokio". Obejrzeliśmy spektakl pt.: "Kruszynka", którego główną bohaterką była leniwa, cyrkowa Słonica. Przedstawienie to było dla nas bardzo pouczające. W sposób bajkowy pokazało nam czym jest przyjaźń i zrozumienie oraz jak ważne w życiu są takie wartości, jak akceptacja siebie i innych oraz pomoc potrzebującym. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie, a szczególnie występujące w nim kukiełki. Dziękujemy !

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 16:29:41

                                                     Znalezione obrazy dla zapytania karetka ilustracja

Dnia 13 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym ze szpitala malborskiego. W ramach zbliżającego się tematu kompleksowego "Dbamy o zdrowie na przedwiośniu" Pan Adam przeprowadził z dziećmi pokaz i pogadankę. Podczas tego spotkania dzieci uczyły się jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia oraz dowiedziały się, jakie dane należy podać w momencie zgłoszenia wypadku. Pokaz przeprowadzony był na specjalnym fantomie, jak również przy udziale dzieci. Przedszkolaki obserwowały czynności ratownika przy opatrywaniu najcześciej występujących urazów takich, jak: rany, oparzenia, zwichnięcia, usztywnianie złamanych kończyń itp. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, obserwowały, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy, a także zadawały ratownikowi ciekawe pytania. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, a także poznały przedmioty znajdujące się w medycznej torbie. Bardzo się cieszymu, że mimo ciężkiej pracy zmianowej, również w nocy Pan Adam jako ratownik medyczny i policjant znalazł czas dla naszych przedszkolaków. Było to bardzo miłe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13 16:02:41

Znalezione obrazy dla zapytania zajaczek wielkanoc

 

REGULAMIN RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Przedszkole nr 10 w Malborku zaprasza dzieci i rodziców do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą

                                                      „Wielkanocne ozdoby”.

Celem konkursu jest:

 • Rozbudzanie zamiłowań artystycznych i uzdolnień plastycznych dzieci,
 • rozbudzanie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwijanie kreatywności poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych)
 • wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych,
 • wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 10 w Malborku. Ocena prac konkursowych zostanie podzielona na dwie kategorie wiekowe:

 • 3 – 4 oraz 5 – 6 lat,
 • w konkursie mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzinami, taki zespół przedstawia jedną pracę,
 • warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opatrzenie pracy metryczką umieszczoną na odwrocie lub pod figurką/ozdobą,
 • metryczka powinna zawierać:
 • imię i nazwisko dziecka (przedstawiciela rodziny)
 • wiek dziecka
 • termin – prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 19.03.2018 r. (poniedziałek), do placówki organizatora

Przedszkole nr 10 w Malborku,

ul. Reymonta 3, tel. 55 272-32-21

Praca może być wykonana dowolną techniką w formie płaskiej lub przestrzennej (stojąca figurka, wisząca ozdoba, itd.). Z uwagi na to, że jest to konkurs, zachęcamy jednak do poszukiwania niestandardowych rozwiązań.

 

Komisja konkursowa wyłoni laureatów i przyzna 3 nagrody główne za zajęcie I, II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych oraz 5 wyróżnień. Przy wykonywaniu ozdoby dopuszczalna jest pomoc osób dorosłych, jednak widoczna musi być samodzielna praca dziecka. Prace przechodzą na rzecz przedszkola, będą stanowiły wielkanocną dekorację holu przedszkolnego.

 

Oceny prac dokona powołana przez organizatora Komisja Konkursowa. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w przedszkolu dnia 27.03.2018 r., o godz. 16.30.

 

Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej Przedszkola oraz wywieszona na tablicy ogłoszeń w  przedszkolu. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem przez uczestnika konkursu wszystkich warunków regulaminu.

 

Koordynatorzy konkursu: Chrzanowska Marta i Ziętko Agnieszka

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-02 14:14:13

               Znalezione obrazy dla zapytania straz miejska ilustracja

Dnia 24 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy strażników miejskich z Malborka. Zaproszeni goście przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Słuchacze dowiedzieli się, na czym polega praca strażnika miejskiego oraz mogli zobaczyć jego sprzęt służbowy. Przedstawiciele Straży Miejskiej omawiali takie sytuacje, jak m.in.: jazda na rowerze, jazda w foteliku samochodowym, przejście przez ulicę po przejściu dla pieszych, czy noszenie odblasków. Dzieci zadawały i odpowiadały na pytania strażników, a na koniec spotkania każdy otrzymał upominek w postaci breloczka odblaskowego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28 14:46:08

Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadek gify ruchome

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedno z piękniejszych świąt w roku. Z tej okazji dzieci  zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na wspólne świętowanie. Przedszkolaki dumnie pełniły rolę gospodarza i z grzeczniutkim ukłonem witały przybyłych gości. Od kilku dni dzieci szykowały się na te spotkanie, przygotowując mnóstwo niespodzianek. Przedstawiały inscenizacje, śpiewały wesołe piosenki, tańczyły i grały na instrumentach muzycznych. Kolejną niespodzianką były samodzielnie przygotowane prezenty: laurki, talizmany szczęścia, mydełka i serduszka z odciskiem dłoni . Przy słodkim poczęstunku i ciepłej herbatce czas upłynął  szybko i przyjemnie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-28 14:04:50

Podobny obraz

Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 19 stycznia. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytmie muzyki. Podczas balu odbyły się różne konkursy, zabawy integracyjne i wspólne tańce. Małe księżniczki, towarzyszący im rycerze,  marynarze, motylki, biedroneczki,myszki, kotki, policjanci oraz batman ze spidermanem, a także  inne  postacie z bajek opanowały na kilka godzin dwie sale balowe. Karnawałowa zabawa przyniosła przedszkolakom wiele radości.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-01-21 22:30:53