To takie proste!
Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Aktualności

 

 

Podobny obraz

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania CLIPART witamy w przedszkolu

Podobny obraz

Znalezione obrazy dla zapytania stajenka clipart jaselka

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci na Jasełka Bożonarodzeniowe,

które odbędą się w grupach:

 

Biedronki, dnia 17.12.2018r. (poniedziałek), godz. 15.30

Krasnoludki, dnia 18.12.2018 r.(wtorek), o godz. 15.30

Motylki, dnia 19.12.2018 r. (środa), o godz. 15.30

Smerfy, dnia 20.12.2018 r. (czwartek), godz. 15.30

 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

 

 

 

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Znalezione obrazy dla zapytania choinka prezent clipart

"ZDĄŻYĆ PRZED ZIMĄ"

 

Składam serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom

za włączenie się w akcję charytatywną "Zdążyć przed zimą".

Dzięki Waszemu wsparciu oraz życzliwości sprawimy

radość rodzinom najbardziej potrzebującym.

 

Życzę wszystkim, aby dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi wróciło do Was,

a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia błogosławieństwa Bożego na każdy kolejny dzień.

 

Koordynator akcji

Wdowiak Teresa

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-11 16:43:59

                                                   

                                      Podobny obraz

  

Dnia 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego  bardzo starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci uczą się piosenek i wierszyków, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Przedszkolaki uwielbiają te przygotowania i robią to z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością.

 

Od samego rana w przedszkolu panowała wjątkowa atmosfera. Przed drzwiami wejściowymi wszystkich witał dmuchany Święty Mikołaj, a w  środku rozbrzmiewały świątecze utwory. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: "Elfy zastępują Świętego Mikołaja". Kolejną niespodzianką był film, podczas którego wyświetlane były zdjęcia dzieci, co sprawiło, że był wyjątkowy, przygotowany specjalnie dla nich. Dzieci co chwilę spoglądały na drzi i nasłuchiwały Mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Gdy Mikołaj wszedł do sali od razu zapanowała wielka radość. Mikołaj przywitał się z dziećmi i wysłuchał piosenek przygotowanych specjalnie dla niego. Na koniec wszystkie grupy otrzymały do swoich sal nowe gry i zabawki. A każde dziecko otrzymało paczkę w postaci zdrowych przekąsek, bakalii, owoców i owocowych soków. Przedszkolaki do końca dnia dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie. Dzieci z pewnością będą długo wspominały ten dzień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07 18:25:29

                                                                         Znalezione obrazy dla zapytania kino sferyczne

 

Dnia 4 grudnia do naszego przedszkola przyjechało tzw. kino sferyczne. Dwie starsze grupy Smerfy i Krasnoludki obejrzały bajkę pt.: "Polaris. tajemnica nocy polarnej". Dzieci dowiedziały się dlaczego noc jest tak długa po obu stronach bieguna. Bohaterowie bajki James i Vladimir zaprzyjaźnili się, zbudowali obserwatorium i statek kosmiczny. Wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego. Dzieci z grup młodszych Biedronki i Motylki obejrzały z kolei bajkę pt.: "Zula Patrol". Głowna bohaterka bajki Zula Patrol znalazła dowody na to, że nikczemna Deliria Delight cofnęła się w czasie na prehistoryczne ziemie po to, aby nielegalnie wyrzucić toksyczne śmieci spółki. Zula patrol odnalzała ją i powstrzymała, aby jej działania nie spowodowały katastrofy ekologicznej. Kino sferyczne dostarczyło dzieciom niezwykłych emocji oraz ukazało nieznany dotąd świat oglądany pod katem 360 stopni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04 21:01:34

                                           Podobny obraz

 

Dnia 17 listopada w Malborku przy ul. Kościuszki odbył się Dobroczynny Festyn dla 6 - letniej Hani. W tym dniu nasze przedszkolaki dzielnie wspierały organizację imprezy charytatywnej oraz wzięły w niej udział. Dziewczynki z grupy Smerfy i Krasnoludki zaprezentowały się tańcząc zumbę w utworze pt.: "Chocolate". Wielkie brawa dla dziewczynek za wsparcie Hani oraz piękny występ.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04 20:46:43

                                                      Znalezione obrazy dla zapytania mis clipart

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszaki, aby uroczyście celebrować z nimi ich święto. Przybyły misie małe, duże, brązowe, białe, zielone i kolorowe. A każdy był piekny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z swoimi przyjaciółmi - misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach. Przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w grach i zabawach. Wesoło się bawiły ,tańczyły i z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-29 19:29:19

                                                     Podobny obraz                

Dnia 30 listopada (piątek) w naszym przedszkolu odbędzie się Bal Andrzejkowy:

- grupa Krasnoludki i Smerfy -  prosimy o ubranie dzieci zgodnie z tematem imprezy

- grupa Biedronki i Motylki - prosimy o ubranie dzieci w stylu disco oraz

o przyniesienie jednej świeczki.

Dziękujemy.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26 18:55:34

                                    Podobny obraz

Dnia 22 listopada w grupie "Biedroneczki" i "Motylki" odbyło sie spotkanie promujące Ogólnopolską Kampanię Społeczną Instytutu Książki pt.: "Mała książka - wielki człowiek".  Celem projektu jest przede wszystkim zaszczepienie u dzieci zamiłowania do książki, jako źródła wiedzy, pasji oraz hobby. Nawyk i potrzeba sięgania po lekturę musi powstać w dzieciństwie. Czytanie dzieciom bajek ma ogromny wpływ na rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny dziecka. Słuchaie bajek pomaga w zrozumieniu innych ludzi, ich problemów, rozterek, z którymi się borykają a także motywów działania. Ponadto literatura dziecięca wywiera ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, ponieważ oddziaływuje na uczucia, rozwija wyobraźnię i wprowadza w świat fantacji (pomaga odróżnić fikcję od rzeczywistosci). Czytanie dzieciom bajek niesie za sobą wiele korzyści, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-24 16:56:55

 

                                                  Podobny obraz

Dnia 22 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, pt.: Jesienny wierszyk". Celem recytatorskich zmagań było rozbudzanie zainteresowania pięknem polskiej literatury a także ukazanie w literaturze uroków jesieni. Do konkursu przystąpiło 20 dzieci z ośmiu malborskich przedszkoli , recytując piękne utwory literackie. Dzieci zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności recytatorskie, ale również aktorskie. W skład jury wchodzili: Pani Elżbieta Szymankiewicz (nauczycielka klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 9), Pan Krzysztof Lipiec (rzeźbiarz, artysta i autor wierszy) oraz Pani Jolanta Głodnicka (nauczycielka klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 8  ), którzy przyznali 3 pierwsze  miejsca w dwóch kategoriach wiekowych i dwa wyróżnienia po 1 z każdej kategorii wiekowej.

 

Gratulacje dla Amelki S. z grupy "Krasnoludki" za zajęcie 2 miejsca w kategorii wiekowej 5-6 - latki oraz Ksawerego K. z grupy "Biedronki" również za zajęcie 2 miejsca
w kategorii wiekowej 3 - 4 - latki. 

Reprezentanci naszego Przedszkola wyłonieni zostali na wewnętrznym przeglądzie w przeddzień konkursu. Pozostali mali artyści (Lena, Zuzia, Filip i Nadia) zaprezentowali się zgromadzonej publiczności poza  konkursem.

Koordynatorkami konkursu były nauczycielki: Teresa Wdowiak i Mariola Lange.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-24 10:38:59

                                                                    Znalezione obrazy dla zapytania sport clipart

Dnia 10 listopada nasze przedszkolaki z grupy Smerfy wzięły udział w XV Rambicie Przedszkolnym organizowanym przez Urząd Miasta Malborka. W zmaganiach sportowych wzięło udział 10 przedszkoli malborskich, które zostały podzielone na 5 drużyn składających się z dzieci i ich rodziców. Uczestnicy zawodów sportowych musieli wykazać się sprawnością fizyczną oraz sprytem. Celem spotkania była zabawa oraz współpraca. Nasze przedszkolaki zajęły 4 miejsce. Chociaż punktacja była prowadzona, to wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale z rąk burmistrza Pana Marka Charzewskiego. Wszystkie przedszkola otrzymały takie same nagrody. Gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18 14:38:51

Podobny obraz

Drodzy Rodzice!

 

Już po raz kolejny zwracamy się z prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej:

"Zdążyć przed zimą!"

 

W naszym środowisku jest wiele rodzin potrzebujących pomocy.

W tym roku ofiarujemy naszą pomoc dzieciom

ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego lub dzieciom z rodzin wytypowanych

przez Panią Elżbietę Skrzypiec - przewodniczącą

Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Prosimy o książeczki, zabawki i słodycze.

Dziękujemy za każdy gest życzliwości!

Czas trwania akcji od 19 XI do 4 XII 2019 roku.

 

Koordynator akcji: Teresa Wdowiak

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-18 14:24:30