Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  MOTYLKI
MOTYLKI
 
PAŹDZIERNIK
 
 
     TEMATY KOMPLEKSOWE:  

 

JESIEŃ W OGRODZIE

CO ZWIERZĘTA ROBIĄ JESIENIĄ?

CO PTAKI ROBIĄ JESIENIĄ?

WIEM CO JEM I DLATEGO JESTEM ZDROWY

 

   Znalezione obrazy dla zapytania gify motylki jesien

 

 

WYDARZENIA W PAŹDZIERNIKU:

ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI

 Dnia 17 października (wtorek) o godz. 15.15 w grupie "Motylki" odbędą się zajęcia integracyjne zwiazane z tematyką jesienną pt.: "Zabawy z dynią".

Serdecznie zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy, a chętnych do przebrania dzieci na pomarańczowo.

 

BAL MOTYLKÓW

 

                                             

     PIOSENKA DO NAUKI

1. IDZIE PANI JESIEŃ, TUP, TUP, TUP,

   W KOSZU MA DLA DZIECI SKARBÓW W BRÓD.

I ŻOŁĘDZIE I KASZTANY,

OD JESIENI SKARBY MAMY. (x2)

2. TRZEBA IŚĆ DO PARKU ALBO W LAS,

JESIEŃ TAM OBDARZY KAŻDE Z NAS.

I KASZTANY I ŻOŁĘDZIE,

KAŻDY NASZYM SKARBEM BĘDZIE. (x2)

3. NIEPOTRZEBNY ANI JEDEN GROSZ,

ŻEBY DOSTAĆ SKARBÓW PEŁEN KOSZ.

I CZERWONA JARZĘBINA,

OD NIEJ JESIEŃ SIĘ ZACZYNA. (x2)

 

Informacje przekazane rodzicom na zenraniu  2017.09.05. GRUPA „MOTYLKI”                                                       

 W grupie „Motylki” będzie realizowana innowacja pedagogiczna „RUCH - ZABAWA – WAŻNA SPRAWA!”

Cel główny: Stymulowanie rozwoju dziecka poprzez wykorzystanie elementów metod:

  • kinezjologii edukacyjnej Paula Dennisona,
  • „czytania globalnego po polsku” Marii Trojanowicz – Kasprzaka.

ZASADY BIEDRONEK : JESTEŚMY DLA SIEBIE MILI I GRZECZNI, SŁUCHAMY PANI I SIEBIE NAWZAJEM, NIE ROBIMY NIKOMU KRZYWDY, UCZYMY SIĘ SPRZĄTAĆ ZABAWKI.  Prosimy rodziców o współpracę i pomoc w realizacji tych zasad!

 

?Dzieci są odbierane z przedszkola wyłącznie przez osoby dorosłe, upoważnione    i zgłoszone w karcie. Innym, nieupoważnionym osobom  dzieci nie zostaną wydane z przedszkola.

?Do przedszkola uczęszczają dzieci zdrowe. Chore muszą pozostać na czas leczenia w domu, aby nie zarażały rówieśników. Jeżeli dziecko źle się poczuje w przedszkolu: wystąpi podwyższona temperatura, ból… natychmiast Państwa o tym powiadomimy. Stąd nasza prośba o uaktualnianie nr telefonów w przypadku ich zmiany. Jeśli nieobecność jest dłuższa, prosimy o informację telefoniczną.

?W przedszkolu nie podajemy dzieciom żadnych  leków! Personel przedszkola nie jest do tego upoważniony. Nie wolno dawać dzieciom leków, tabletek do kieszonki, do plecaka!

?Dziecko powinno mieć wygodny strój, pozwalający na samodzielne zdejmowanie i zakładanie, bez pasków, zapinek itp. Najlepiej na gumkę.  Kapcie bez sznurowadeł, koniecznie podpisane. Kurtki również można podpisać. Dziewczynki powinny mieć związane włosy. Drodzy Rodzice, pozwalajcie swoim dzieciom samodzielnie się ubierać, rozbierać.  Dzieci chcą być samodzielne i chcą osiągać sukcesy m. in. w swojej samodzielności. Dziecko rozwijając się, poznając świat ma prawo się pobrudzić np. podczas malowania farbami, zabaw w ogrodzie…

?W każdy piątek dziecko może przynieść z domu do przedszkola swoją ulubioną  zabawkę o małej wartości materialnej która zmieści się w półce indywidualnej. Zabawki militarne, szklane, ostre są zabronione! Na początku roku dzieci mogą przynosić swoje przytulanki.

?Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola gum do żucia, chipsów i słodyczy. Wyjątek stanowią urodziny lub imieniny dziecka. Wówczas solenizant może poczęstować kolegów słodyczami. ( Po śniadaniu dzieci śpiewają solenizantowi „Sto lat”, składają życzenia, następuje poczęstunek słodyczami i wręczenie DYPLOMU URODZINOWEGO. Dziecko w tym dniu ma święto i nie sprząta zabawek). W galerii urodzinowej będziemy zamieszczać kilka zdjęć.

?W szufladkach indywidualnych dzieci mogą przechowywać swoje rysunki i przytulankę. W półce w szatni należy zostawić dla dziecka dostateczną ilość ubranek do przebrania.

?Prace plastyczne z zajęć dydaktycznych będą wkładane do teczki przez nauczycielki.

?Strój gimnastyczny na razie nie jest potrzebny.  Podamy informację, od kiedy dzieci będą się przebierały.

?Prowadzimy systematyczną obserwację pedagogiczną mającą na celu poznanie możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci. Nauczyciele są zobowiązani do przekazywanie rodzicom informacji o wynikach swoich obserwacji, sukcesach i trudnościach edukacyjnych i wychowawczych dzieci.

?Prosimy rodziców o pomoc w wyposażeniu sali przedszkolnej. Z wdzięcznością przyjmiemy różnorodne przedmioty, które nie są już potrzebne w domu np.: zabawki, książki, stroje karnawałowe, artykuły papiernicze, tapety (resztki z drukarni: tekturki, kartoniki) itp. 

?Wyprawka: 1-2 paczki dużych chusteczek higienicznych suchych i jedna paczka wilgotnych na każdy semestr.    

       ?Na początku października odbędzie się  uroczystość ŚWIĘTMOTYLKÓW.  

       ?W ramach współpracy planujemy na początek: w październiku zajęcia integracyjne, w  grudniu –jasełka.

?Można korzystać z propozycji Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Malborku (psycholog, pedagog, logopeda). tel. 55 647 37 00

 

?Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej naszego przedszkola, gdzie znajdą Państwo m.in. aktualne ogłoszenia, galerię zdjęć, opis wydarzeń z przedszkola.       http://p10malbork.blizej.info/

 

?Na konsultacje indywidualne w przypadku problemów wychowawczych czy edukacyjnych należy umawiać się z nauczycielkami ( Agnieszka Czechowska – Piękoś, Agnieszka Ziętko) na termin dogodny dla obu stron. Jeśli Rodzice mają jakieś krótkie sprawy do przekazania, to w czasie odbierania i przyprowadzania dziecka do przedszkola lub telefonicznie. Tel. do przedszkola   55 272 32 21

 

 


Ostatnia aktualizacja: 2017-10-04