To takie proste!
Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
 
Archiwum wydarzeń

29.06.2016. w ogrodzie przy Przedszkolu nr 10 odbyło się spotkanie dzieci z Elżbietą Skrzypiec przewodniczącą terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka  w Malborku. Tematem były prawa dziecka. Rozmowa z panią Elżbietą pomogła ukształtować u dzieci początkowy etap świadomość  istnienia praw dziecka.  Dziecko znające swoje prawa jest w stanie świadomie z nich korzystać.

     Pani Elżbieta uczestniczyła również w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom i w okolicznościach pięknej przyrody przeczytała przedszkolakom opowiadanie o przygodach Kubusia Puchatka.

Inicjatorką spotkania była nauczycielka Agnieszka Czechowska - Piękoś

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-07-01 14:50:17

"Bezpieczniej w wakacje" - to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Straż Miejską w Malborku. W konkursie udział wzięły dzieci z grupy "Smerfy".
 Nagrody otrzymały:

ANNA RYNKIEWICZ

JULIA BERK

WERONIKA FITURSKA

Dziewczynki wraz z rodzicami odebrały dyplomy i nagrody 22 czerwca w szkole łacińskiej.

Podobny obrazPodobny obrazPodobny obrazPodobny obrazPodobny obraz

Miło nam również poinformować, że w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez przedszkole w Gdańsku, " Moje bezpieczne wakacje" nagrodę w kategorii 5,6-latki otrzymała ANNA RYNKIEWICZ , w kategorii 3,4-latki WIKTORIA STĘPNIAK.

Małym artystkom gratulujemy.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-22 21:12:33

http://gify.magazynek.org/pictures/rootCat25_Transport/Rowery/01/Rowery_-_039.gif
16 czerwca br. odbył się VIII PRZEDSZKOLNY RAJD ROWEROWY. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami wyruszyli spod Szkoły Łacińskiej drogą rowerową nad  Nogatem do Osir-u. Tradycyjnie było ognisko i pieczenie kiełbasek. W rajdzie rowerowym uczestniczył Burmistrz Malborka Pan Marek Charzewski, który  przyjął również zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej kampanii Czała Polska Czyta Dzieciom i przeczytał najmłodszym bajkę o tęczy. Piękna pogoda sprzyjała zabawom i konkursom dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w rajdzie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-16 20:44:28

 

Przedszkole nr 10 było organizatorem konkursu plastycznego pt. "Spacer po Malborku". Konkurs skierowany był do dzieci 5 - 6 - letnich z malborskich przedszkoli i klas zerowych w szkołach podstawowych. Na konkurs wpłynęły 32 prace plastyczne z siedmiu placówek . Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Truszczyńska, Tatiana Jankiewicz i Agnieszka Czechowska - Piękoś oceniła walory artystyczne, pomysłowość  i samodzileność prac konkursowych.  20 czerwca wręczono nagrody, wyróżnienia i podziękowania laureatom konkursu.

NAGRODY KONKURSOWE: 

LENA WROŃSKA - NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "CZERWONY KAPTUREK"

ADA WAJDA - PRZEDSZKOLE NR 8

KINGA WYREMBSKA - PRZEDSZKOLE NR 8

MIŁOSZ PYRZYŃSKI - NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "CZERWONY KAPTUREK"

PAWEŁ KRAWCZYK - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY "LOLEK" W PUBLICZNEJ KATOLICKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

WYRÓŻNIENIA KONKURSOWE:

MICHALINA WĄSIK - NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "POD KASZTANAMI"

OLIWIA DZIWOSZ - NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "CZERWONY KAPTUREK"

NADIA KOLMAN - PRZEDSZKOLE NR 8

POLA WIELICZKO - PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "BRATEK"

POLA KRASZEWSKA - PRZEDSZKOLE NR 8

MICHAŁ LASOTA - ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY "LOLEK" W PUBLICZNEJ KATOLICKIEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ

     Cele konkursu: rozbudzanie twórczej inwencji dzieci i kreatywności, budowanie tożsamości z rodzinnym miastem, czerpanie radości z procesu twórczego, prezentacja ulubionych, ciekawych miejsc w Malborku. Serdecznie gratulujemy laureatom, nauczycielom  - opiekunom artystycznym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-09 16:20:36

Dnia 08 czerwca 2016r. dzieci z grup "Biedronki" i "Motylki"  miały zorganizowane atrakcje na terenie ogrodu przedszkolnego, m. in.: teatrzyk kukiełkowy o zwierzętach z wiejskiego podwórka oraz gry i zabawy. Były zabawy ortofiniczne oraz "czytanie na trawie". Maluszki wzięły  również udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez Gospodarstwo Agroturystyczne "Zagroda Powroty" z Lip pod nazwą "Wiosenny kurnik" z całą kolekcją żywych mieszkańców kurnika.
 
Dzieci z grup "Krasnoludki" i "Smerfy" były na wycieczce w Dinoparku, gdzie zobaczyły wszystkie atrakcje: ruchome dinozaury i smoki, zwierzęta w mini zoo, muzeum skamieniałości oraz obejrzały seans filmowy w kinie 5D.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-08 18:43:52

Podobny obraz

3 czerwca w grupie "Smerfy" wręczono nagrody za udział w rodzinnym konkursie plastycznym. Tematem pracy przestrzennej był Kwiatek-czystopłatek. Dzieci wraz z rodzicami wykonali wspaniałe kwiatki, na płatkach, których napisali hasła związane z dbałością o środowisko. Na konkurs wpłynęło 8 prac. Rodzice i dzieci wykazali się ogromną pomysłowością. Wszystkie czystopłatki zdobyły równorzędne nagrody. Konkurs zorganizowano w ramach realizacji programu  "Czyste powietrze wokół nas".

Nagrodzone kwiatki wykonali: Ania z rodzicami, Maja z rodzicami, Róża z rodzicami, Gabrysia z rodzicami, Iza z rodzicami, Filip z rodzicami, Krzysiu z rodzicami, Wojtek z rodzicami.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Organizatorami konkursu były nauczycielki: Tatiana Jankiewicz i Joanna Podlasińska

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-06 22:15:30

III KONKURS PIOSENKI HARCERSKIEJ I ZUCHOWEJ

3 czerwca w Klubie Garnizonowym w Malborku odbył się Konkurs Piosenki Harcerskiej i Zuchowej, w którym udział wzięło 6 przedszkoli.

Nasz zespół z grupy Krasnoludki nazywał się "Stokrotki" i wystąpił w 5-osobowym składzie:

1. Anna Dąbrowska

2. Julia Borowska

3. Hanna Żółtańska

4. Kaja Lewandowska

5. Nadia Kałuzińska

Dziewczynki zaprezentowały piosenkę pt. "Stokrotka polna" i zdobyły I MIEJSCE!!! 

                                          Gratulacje!!!

Zespół przygotowały: Teresa Wdowiak i Mariola Lange

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-03 20:26:53

Znalezione obrazy dla zapytania DZIECI I RODZICE gify

1 czerwca to dzień pełen niespodzianek. Rano przedszkolaki odwiedził Pan Burmistrz z Mariankiem. Goście przynieśli z sobą cały kosz cukierków dla dzieci. Po południu rodzice i nauczycielki z grupy Smerfy i Krasnoludki wystąpili w przygotowanym przez siebie teatrzyku. Aktorzy przedstawili bajkę pt."Pinokio". Było dużo śmiechu i zabawy.

Znalezione obrazy dla zapytania DZIECI I RODZICE gify

W tym szczególnym dniu dzieci również przygotowały dla swoich rodziców miłe niespodzianki. Zaśpiewały piosenki, wyrecytowały krótkie wierszyki z życzeniami i  wręczyły  własnoręcznie wykonane prezenty.

Pózniej wszyscy dobrze się bawili. Były konkursy, zabawy integracyjne i zabawy z chustą animacyjną. Zabawom towarzyszyła radosna atmosfera.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-01 21:47:47

 31 maja reprezentacja "Smerfów" uczestniczyła w konkursie kulinarnym "Torcikowo" zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 w Malborku. Nasz zespół: Lilia, Julka i Marcelina rywalizował z dziećmi z Przedszkola nr 5 i Przedszkola nr 8. Dzieci musiały wykonać tort: przygotować krem, posmarować biszkopty, nasączyć oraz udekorować według własnego pomysłu. Nasz trzyosobowy zespół ozdobił tort truskawkami i winogronami. 
Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania i otrzymały I miejsce! Wspaniałe przedszkolaki zdobyły  ZŁOTY PUCHAR!  Były nagrody i dypolmy dla uczestników oraz degustacja wykonanego tortu przez całą grupę Smerfów.

GRATULACJE!

Znalezione obrazy dla zapytania TRUSKAWKI gify ruchomeZnalezione obrazy dla zapytania TRUSKAWKI gify ruchomeZnalezione obrazy dla zapytania TRUSKAWKI gify ruchomeZnalezione obrazy dla zapytania TRUSKAWKI gify ruchome

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-01 21:09:31

Znalezione obrazy dla zapytania FESTIWAL DZIELNICY ŚRÓDMIESCIE II MALBORK

21 maja, na skwerze, przy ulicy Reymonta odbył się Festiwal Dzielnicy Śródmiescie II. Dla najmłodszych mieszkańców miasta,w ogrodzie przedszkolnym, przygotowano szereg atrakcji. Był wesoły plac zabaw z trampoliną i dmuchanym zamkiem. Dla dorosłych przygotowano warsztaty makijażu oraz ciekawą wystawę historyczną z przewodnikiem. W programie znalazły się również występy artystyczne naszych wychowanków oraz uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Rodzinne zdjęcia wykonała  fotograf - Kama Trojak. Pogoda dopisała, a wraz z nią wspaniały nastrój wszystkich uczestników festynu.

Znalezione obrazy dla zapytania słoneczko gify ruchomeZnalezione obrazy dla zapytania słoneczko gify ruchomeZnalezione obrazy dla zapytania słoneczko gify ruchome

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-23 19:13:42