To takie proste!
Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
 
WYDARZENIA

Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, którego celem było rozbudzanie zainteresowania pięknem polskiej literatury.Do konkursu przystąpiło osiemnaścioro dzieci z ośmiu przedszkoli w Malborku, recytując piękne utwory literackie. Dzieci zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności recytatorskie, ale również aktorskie. W skład jury wchodzili: Pani Magdalena Guzow (logopeda), Pan Krzysztof Lipiec (rzeźbiarz, artysta i autor wierszy) oraz Pani Danuta Silezin (polonistka), którzy wyłonili zwycięzców konkursu. Werdykt był jednomyślny:

Kategoria wiekowa dla dzieci 5 - 6 - letnich:

I miejsce - zająła Zofia Ścibisz (6 lat) z Przedszkola "Bratek Południe"

II miejsce zajęła - Oliwia Krupa (6 lat) z Przedszkola "Bratek Południe"

III miejsce - zajął Jakub Machalski (5 lat) z Przedszkola "Bajka"

Wyróżnienie w kategorii wiekowej da dzieci 5 - 6 - letnich otrzymali:

Maja Rybak (5 lat) z Przedszkola nr 10

Hanna Paszkowska (6 lat) z Przedszkola nr 5

Ewa Pajor (5 lat) z Przedszkola nr 8.

Kategoria wiekowa dla dzieci 3 - 4 - letnich:

I miejsce - zajęła Antonina Januszkiewicz (4 lata) z Przedszkola "Czerwony kapturek"

II miejsce - zajął Antoni Wesołowski (2, 5 roku) z Przedszkola "Bajka"

III mieksce zajęła - Antonina Chojnacka (4 lata) z Przedszkola "Bratek Południe"

Wyróżnienie w kategorii wiekowej dla dzieci 3 - 4 - letnich otrzymali:

Daria Dudek (4 lata) z Przedszkola "Pod kasztanami"

Aleksandra Sulencka (4 lata) z Przedszkola nr 8

Stanusław Leyman (4 lata) z Przedszkola nr 5.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Dzieciom graullujemy i życzymy daszych sukcesów!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-01 18:45:54

Znalezione obrazy dla zapytania gify mikołaje ruchome

Mikołajki w naszym przedszkolu w tym roku trwały kilka dni. 6 grudnia wielki dmuchany Mikołaj witał dzieci u drzwi przedszkola. Przedszkolaki otrzymały od Świętego Mikołaja wiadomość w formie filmu i listu. Każda grupa oglądała film o pracy Świętego Mikołaja, jego pomocnikach, świątecznych przygotowaniach w fabryce zabawek. W filmie były  pokazane grupowe zdjęcia dzieci z imprez przedszkolnych oraz listy, które wcześniej przedszkolaki rysowały i pisały do Mikołaja.  Tego dnia nasz oczekiwany gość  nie pojawił się, ale otrzymaliśmy od niego specjalny list prośba o cierpliwość ...,   pod choinką dzieci znalazły prezenty: zabawki do sal i paczki z owocami i zdrowym soczkiem.

Następnego dnia Mikołaj pojawiła się w każdej przedszkolnej grupie. Na pamiątkę wspólnego spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

9 grudnia 2016r. aktorzy Teatru Obieżyświat przedstawili bajkę pt. "Czy broda zdobi Mikołaja?" To przyjemna opowieść o pracy i marzeniach Świętego Mikołaja. Przedstawienie kończy się morałem - " wygląd Mikołaja nie jest najważniejszy, lecz jego dobre uczynki".

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-09 16:38:59

2 grudnia br. w Szkole Łacińskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Festiwalu BOŻE NARODZENIE W SZTUCE w kategorii PLASTYKA. Laureatkami konkursu zostały trzy dziewczynki. Jury doceniło walory artysyczne, samodzielność i interpretację tematu ich prac.  

 

Zuzia G. z grupy "Biedronki" otrzymała NAGRODĘ

naucz. Agnieszka Czechowska - Piękoś i Joanna Podlasińska

 

Lena B.  z grupy "Smerfy"  - otrzymała NAGRODĘ

naucz. Tatiana Jankiewicz

 

Weronika F. z grupy "Smerfy" - otrzymała WYRÓŻNIENIE

naucz. Tatiana Jankiewicz

 

Nagrodzone prace plastyczne zostaną umieszczone w MIEJSKIM KALENDARZU ADWENTOWYM  i można je będzie oglądać na p. Jagiellończyka. Serdecznie gratulujemy laureatkom i rodzicom:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-03 17:51:34

1 grudnia br. dzieci z grupy "Biedronki" odwiedziła Weronika z mamą i siostrą. Pani Ewa przeczytała dzieciom bajkę o kożlątkach.

Od czerwca 2016 r. w naszym przedszkolu trwa akcja zbierania zakrętek na leczenie Weroniki. Dziewczynak wymaga stałej i długotrwałej rehabilitacji.

Składamy wszystkim dzieciom i rodzicom serdeczne podziękowania za dotychczasową zbiórkę zakrętek. Przypominamy jednoczesnie, że zbiórka trwa cały czas.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-03 17:38:13

  

29 i 30 listopada dzieci z grupy "Motylki" i "Biedronki" udały się na wycieczkę do biblioteki w Zespole Szkół Katolickich. Przedszkolaki poznały pracę bibliotekarza, oglądały kiążeczki dla dzieci, zobaczyły największą i najmniejszą książkę oraz najcieńszą i najgrubszą książkę, jaka mieści się w zbiorach biblioteki. Na koniec otrzymały ciekawe kolorowanki i słodkie upominki. Dziękujemy Pani Dorocie za zaproszenie! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-30 20:40:56

Znalezione obrazy dla zapytania KAMISHIBAI GIF

28 listopada dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach z Kamishibai. Zajęcia prowadziła pani Anna z Gminnej Biblioteki w Starym Polu.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji, a ta forma opowiadania czy też czytania to prawdziwie teatralne doświadczenie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii.

Opowiadania kamishibai mogą być zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne, a także wyrażać pedagogiczne podejście poprzez oparcie ich na takich wartościach, jak współpraca, miłość, przygoda, pomoc innym, odpowiedzialność, miłość do zwierząt, wytrwałość, współczucie, samoakceptacja, hojność.

Przedszkolaki obejrzały bajkę o piesku Maruderku i jego przyjacielu Piotrusiu. Starszaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności narracyjne podczas bajki o Czerwonym Kapturku. Wszystkie dzieci dobrze bawiły się interpretując treść bajki za pomocą gestów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-29 16:37:14

25 listipada 2016 we wszystkich grupach odbyły się zabawy andrzejkowe. Przedszkolakom towarzyszyły misie przyniesione z domu. Było to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych, tradycyjnych wróżbach, kolorowały misie, słuchały bajek i opowieści o misiach.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-11-25 19:34:22

ksiazka-ruchomy-obrazek-0032

18 października br. dzieci z grupy "Biedronki" odwiedział pani Marlena Majka bibliotekarka z Bibloteki Pedagogicznej w Malborku. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i w jaki sposób wypożyczamy książki. Nasz gość opowiedział Maluszkom historię pewnej książki, która w efekcie tafiła do przedszkola do naszej grupy. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy korzystać z książek, aby ich nie niszczyć. Na pamiątkę pierwszego spotkania dzieci otrzymały w prezencie zakładki do książek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-10-18 13:26:28

Gify, linie

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA UDZIAŁ W COROCZNEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ "WIELKANOCNY KOSZYCZEK"

ZEBRANE DARY PRZEKAŻEMY DZIECIOM ZE SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W MALBORKU ORAZ PODOPIECZNYM TERENOWEGO KOMITETU OCHRONY PRAW DZIECKA.Koordynatorem akcji była Teresa Wdowiak
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-04-15 17:45:16

 
 
2 lutego br. dzieci z grupy "Biedronki" uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym z mgr Agnieszką Paduszek - kucharką naszego przedszkola. Pani Agnieszka zapoznała najmłodsze przedszkolaki z elementarną wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Szczególnie zachęcała do spożywania warzyw, owoców świeżych i suszonych. Były też zagadki smakowe i degustacja zdrowych, kolorowych przekąsek. 
Na zakończenie pani Agnieszka przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Urodziny marchewki".
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-02-03 17:41:51