Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
 
WYDARZENIA

                                  Podobny obraz

Drodzy Rodzice,

 

serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci na wiosenne warsztaty, które odbędą się  we wszystkich grupach, tj.:

 

dnia 26.04.2018 r. (czwartek), godz. 15.30 - w grupie "Biedronki",

dnia 27.04.2018 r. (piątek), godz.15.30 - w grupie  "Motylki",

dnia 10.05.2018 r. (czwartek), godz. 15.30 - w grupie "Krasnoludki",

oraz dnia 23.04.2018 r. (poniedziałek), godz. 15.30  -w grupie "Smerfy". 

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i liczymy na Państwa obecność.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-16 18:57:50

                               Podobny obraz

Pod koniec marca 2018 roku do Przedszkola nr 10 w Malborku przyjechał  niezwykły gość - Miś Uszatek, główny bohater ze znanej wszystkim dobranocki, która została oparta na podstawie książeczek dla dzieci autorstwa Czesława Janczarskiego.

 

W ramach projektu edukacyjnego „Podróże Misia Uszatka”, pluszowa zabawka wraz z dziennikiem podróży i książeczką z przygodami wędruje  po Polsce od przedszkola do przedszkola. Paczka z zawartością przemierza setki kilometrów, poznając dzieci, znane miasta oraz zabytki.  W naszym przedszkolu Miś Uszatek towarzyszył dzieciom  podczas codziennych zajęć, zabaw oraz spacerów po Malborku.

 

Głównym celem projektu edukacyjnego było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz wzbogacenie wiedzy na temat książek,  m..in. poprzez wizytę w bibliotece, obcowanie z książkami i poznanie historii oraz przygód  Misia. Wpływ słuchania przez najmłodszych czytanych im bajek  (a w przyszłości samodzielne czytanie) ma ogromne znaczenie na rozwój społeczny, emocjonalny  i umysłowy dzieecka. Czytanie  pomaga  w zrozumieniu innych ludzi (postaci), ich problemów, rozterek i motywów działania.  Literatura dziecięca wywiera ogromny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka, ponieważ oddziaływuje na uczucia , rozwija wyobraźnię    i wprowadza w świat fantazji.

 

Sukces jednostki i społeczeństwa zależy od ich wiedzy, a kluczem do wiedzy wciąż jest i zawsze będzie czytanie. Nawyk i potrzeba sięgania po lekturę muszą powstać w dzieciństwie. Jeżeli dziecko nie będzie miało przykładu, nigdy w przyszłości nie sięgnie po książkę. Zanim dotarliśmy na zajęcia w bibliotece, dzieci z grupy „Motylki” oprowadziły Misia po Malborku, zwiedzając kolejno:

- pomnik króla Polski Kazimierza Jagiellończyka siedzącego na koniu, trzymającego w dłoni berło,

-Młynówkę Malborską (Kanał Juranda) – kanał wodny, dopływ Nogatu o długości 29,3 km, wypływający z jeziora Dzierzgoń,

- Bramę Garncarską – zabytkową bramę miejską w Malborku, zbudowaną w XIV wieku,

- rzekę Nogat – stanowiącą  wschodnie ramię ujściowe Wisły,

- Zamek Malborski, który  jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno- rezydencyjnej w Europie.

 

Wizyta w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji pozwoliła dzieciom zapoznać się z miejscem, jakim jest biblioteka. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest autor, ilustrator oraz w jaki sposób należy dbać o książki. Pani bibliotekarka przybliżyła im specyfikę swojej pracy. Dzieci przeglądały książeczki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami – były  o dinozaurach,  kosmosie, o potrawach, słoniach, instrumentach, górach i wiele innych. Podczas wizyty  przedszkolaki przechadzały się między regałami, rozwiązywały zagadki na temat postaci z ulubionych bajek. Dzięki poprzedzonej spotkaniem w bibliotece  pogadance wiedziały, jak należy się zachować w miejscu publicznym. Podczas spotkania wykazały ogromne zainteresowanie, onieśmieliły nas swoją wiedzą i obiecały wrócić z rodzicami, aby założyć swoja kartę czytelnika.

 

Projekt edukacyjny „Podróże Misia Uszatka” z pewnością wzbudził zainteresowanie książkami oraz wzbogacił wiedzę dzieci na ich temat.

Miś Uszatek towarzyszył nam przez cztery dni . Dzieci spakowały go do paczki, która powędrowała do innych dzieci na południe Polski do Sokołowa Małopolskiego.

To była wspaniała przygoda. Będziemy tęsknić!

 

Grupa "Motylki"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-11 18:19:33

                                          Znalezione obrazy dla zapytania koza zagroda powroty

 

Dnia 06 kwietnia do naszego przedszkola przyjechali goście z ekologicznego gopodarstwa agroturystycznego "Zagroda powroty". To niezwykłe miejsce położone jest we wsi Lipy pomiędzy Kaszubami, a Kociewiem. Dzieci z grupy "Motylki" i "Biedronki" uczestniczyły w programie "Mleczna droga". Podczas warsztatów dzieci miały niecodzienną okazję zobaczyć kozę z bliska, poczuć jej specyficzny zapach, a także mogli jej dotknąć. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały Pań z gospodarstwa wiejskiego, które opowiedziały dzieciom o swojej pracy i pokzały swój regionalny strój. Każde dziecko miało okazję wydoić kozę, obserwowały, w jaki sposób powstaje twaróg oraz mogły spróbować własnych sił w wyrabianiu masła. Gospodynie opowiedziały również zagadki i ciekawostki o pozostałych zwierzętach, które można spotkać w wiejskiej zagrodzie. To było niesamowite przeżycie!

 

W  kolejnym tygodniu warsztaty odbędą się w dwóch grupach dzieci starszych. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-10 18:51:15

                             Znalezione obrazy dla zapytania z ksiazka na start

 

Drodzy Rodzice,

 

Fundacja Metropolla Dzieci zaprasza państwa do udziału w akcji "Z książką na start", realizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Malborku oraz inne biblioteki publiczne z województwa pomorskiego (lista bibliotek biotrących udział w projekcie znajduje się na stronie internetowej www.zksiazkanastart.pl).

 

Projekt "Z książką na start" jest skierowany dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie Rodziców do spędzania czasu wspólnie  z dzieckiem - w doborowym towarzystwie książki.  Podczas pierwszej wizyty w Bibliotece, Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny, do któego Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednejn książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czeka nagroda w postaci imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania.

 

 

W ramach akcji "Z książką na start" każdy Czytelnik, który założy kartę odbierze prezentw postaci książki.  Serdecznie zapraszamy  do odwiedzania biblioteki oraz założenia karty Czytelnika . Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-10 16:09:26

                          Podobny obraz

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy rodzicom, dzieciom i bliskim, wesołcych i pogodnych świąt pełnych wiary, nadziei i miłości. Odpoczynku, radosnego, wiosennego nastroju oraz chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Wesołego Alleluja!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31 18:49:18

                                          Podobny obraz

Drodzy Rodzice,

 

już po raz kolejny zwracamy się z prośbą o włączenie się do kacji charytatywnej pt.:"Wielkanocny koszyczek". W naszym środowisku jest wiele rodzin potrzebujących pomocy. W tym roku ofiarujemy pomoc dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego lub dzieciom z rodzin wytypowanych przez Panią Elżbietę Skrzypiec - przewodniczącą Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka. prosimy o ubrania, książeczki i zabawki. Dziękuję za każdy gest życzliwosci!

 

Czas trwania akcji od 23.032018r., do 30.03.2018 r.

 

Koordynator akcji: Teresa Wdowiak

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-28 21:01:53

                                                             Podobny obraz

Dnia 27 marca w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt.: "Wielkanocne ozdoby". W konkursie wzięło odział 22 dzieci z całego przedszkola. Prace konkursowe wyłoniło jury, w składzie: Pani Dyrektor Jolanta Truszczyńska oraz Pani Agnieszka Czechowska - Piękoś. Wszystkie ozdoby były bardzo pomysłowe i  kreatywne. Wykonane były różnymi technikami - pojawiły się ozdoby wiszące, stojące, a nawet żywe roślinki, takie, jak: rzerzucha, pszenica i mech. Prace wykonane zostały z różnorodnych materiałów i faktur: pojawiły się wytłoczki od jajek, cekiny, piórka, sznurek, włóczka, kreatywne druciki, oczka oraz wiele innych. Jury miało ciężki orzech   do zgryzienia, ponieważ prace konkursowe były na wysokim poziomie zarówno technicznycm, plastycznym oraz prezentowały duże umiejętności dekoratorskie.

Kategoria dzieci 3 - 4 - letnich:         Kategoria dzieci 5 - 6 - letnich:

I miejsce - Inga Zaborowska           I miejsce - Olgierd Kwas

II miejsce - Hanna Wlazło               II miejsce - Paweł Rynkiewicz

III miejsce - Weronika Kujawa        III miejsce - Kacper Żmijewski

 

Wyróżnienia:

I - Tymon Grabowski

II - Mateusz Zieniewicz

III - Tomasz Lachowicz

IV - Mirella Gołaszewska

V - Amelka Samborska

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym dzieciom dziekujemy za udział!

 

Koordynatorzy: Agnieszka Ziętko, Marta Chrzanowska , Justyna Wierzbicka

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27 18:09:37

                                              Podobny obraz

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie kalendarzowej wiosny. Z tej okazji wszystkie dzieci wykonały marzannę z nietypowych materiałów i wyruszyły nad Młynówkę Malborską, znaną potocznie pod nazwą Kanał Jurand. Barwnym korowodem,  wszystkie grupy pomaszerowały uliczkami Malborka skandując znane hasła i recytując wierszyki. Przez całą podróż dzieciom towarzyszyły instrumenty muzyczne, które umilały nam drogę i z pewnością pomogły odgonić zimę. Wielkiemu wydarzeniu przyglądała się Pani z radia Malbork, która wszystko obserwowała i przeprowadziła z dziećmi wywiad. Wszędzie wkoło zrobiło się zielono, a słońce zaczęło świecić mocniej. Bardzo się cieszymy, że Wiosnę powitaliśmy. Mamy nadzieję, że Zimę zobaczymy dopiero za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-27 17:34:59

                                        Znalezione obrazy dla zapytania teatrzyk

Dnia 17 marca w Sali Kinowej Klubu 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, odbył sie V Wiosenny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych. W   konkursie   zmagało się  9 zespołów     z przedszkoli publicznych i prywatnych. Nasze przedszkole reprezentowała grupa "Krasnoludków" i "Sferfów" zdobywając wyróżnienie. Bardzo dziekujemy rodzicom - Pani Rynkiewicz, Pani Zawadzińskiej oraz Pani Borowskiej za zaangażowanie i pomoc w  przygotowaniu dzieci do występu.

 

Wychowawcy: Wdowiak Teresa, Chrząstek Agata i Lange Mariola

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-19 19:57:36

                                                    Znalezione obrazy dla zapytania reksio 50 urodziny

W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", a także z okazji 50 urodzin najsłynniejszego psa Reksia odbył się konkurs plastyczny pt.: "Mój bohater z dobranocki - Reksio." Na konkurs wpłynęło 185 prac dzieci ze 124 placówek oświatowych z terenu całej Polski. Wsród dzieci wyróżnionych znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola:

 

Amelia Samborska - wyróżnienie - grupa "Motylki"

Zuzanna Gierszewska - wyróżnienie specjalne - grupa "Motylki"

 

Serdecznie gratulujemy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-14 18:46:27