To takie proste!
Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Wydarzenia
 
 
WYDARZENIA

                                               Znalezione obrazy dla zapytania policjant clipart bezpieczna drof=ga do przedszkola

 

Dnia 14 września nasze przedszkole odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Malborku. W ramach realizacji tematu kompleksowego "Bezpieczna droga do przedszkola" Panie opowiedziały o zasadach bezpiecznego poruszania się przez jezdnię, a także przypomniały zasady dotyczące bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Następnie wytłumaczyły, jak należy zachować się w kontakcie z obcą osobą, jak dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych, a także do kogo należy zwracać się w sytuacji zagrozenia. Na koniec spotkania przypomnieliśmy sobie wazne numery alarmowe, a dzieci wręczyły Paniom podziękowania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-09-16 17:15:20

 

                          Znalezione obrazy dla zapytania eko clipart

Dnia 21 czerwca 2018 r., w przedszkolnym ogrodzie odbył się Bal Ekologiczny. W ramach realizowanej tematyki, która ma kształtować u dzieci zachowania i postawy proekologiczne odbyły się różne gry i zabawy związane z tematem. Tego dnia dzieci ubrały sie na zielono, aby zaakcentować ten szczególny dzień. Przedszkolaki  bawiły sie wesoło, segregowały odpady, układały z kolorowych nakrętek różnorodne kształty, liczyły je i wrzucały do specjalnego pojemnika. Na koniec zabaw dzieci obiecały dbać i szanować środowisko naturalne, w związku z tym każdy otrzymał odznakę prawdziwego przyjaciela przyrody. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 19:00:01

                     Znalezione obrazy dla zapytania zamek dmuchany clipart

W międzyczasie odbywały się tańce i zabawy, z okazj tzw. Dnia Radości i Zabawy z okazji zbliżającego sie końca roku szkolnego 2017/2018. Dzieci szalały i skakały na wielkim dmuchanym zamku, zamówionym specjalnie na te okazję. Ponadto  brały udział w różnych konkurencjach (m. in. z balonami), rysowały na sztalugach, tworzyły kredą artystyczne dzieła na chodniku oraz tańczyły tańce Zumba Dance. Na koniec przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Z pewnością był to niesamowity dzień, pełen Radości i Zabawy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 18:57:47

                                              Znalezione obrazy dla zapytania kolo ratunkowe clipart

W związku ze zbliżającymi się wakacjami w grupie Smerfy realizowany był temat "Bezpieczne wakacje". Dzieci poznały różne miejsca i możliwości letniego wypoczyku, ale przede wszystkim przyswoiły wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą. Zaproszeni goście ( pracownicy WOPR'u) zademonstrowali różne style pływackie, ale co najważniejsze uwrażliwili dzieci na konieczność udzielenia pomocy osobom tonącym, które będzie również potrzebne w innych sytuacjach zagrożenia życia.Dziękujemy za wizytę oraz cenne wskazówki i obiecujemy się do nich stosować podczas wakacji. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-23 19:25:46

                  Podobny obraz

Dnia 18 czerwca 2018 r., przed wejściem do naszego przedszkola odbyła się plenerowa wystawa prac naszych przedszkolaków. Rodzice i dzieci wchodząc rano do przedszkola miały okazję poczuć się,  jak w prawdziwej galerii sztuki. Przedszkolaki spacerowały między sztalugami i podziwiały nie tylko swoje dzieła, ale również prace  rówieśników. Galeria "Uśmiech" sprawiła, że dzieci czuły wielką radość i dumę ze swojej pracy. Tego dnia dzieci poczuły sie ważne i szczęśliwe, że mogą być częścią tego wydarzenia.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-22 20:13:23

Podobny obraz

Dnia 13 czerwca 2018 r., odbyło się zakończenie roku szkolnego grupy "Smerfy".Uroczystość odbyła się w wyjątkowym miejscu - na zamku malborkim. Po przybyciu na miejsce dzieci i rodzice zostali podzieleni na kilka grup, które współpracowały ze sobą przemierzając kolejno trasę (Zamek Wysoki, portal dokaplicy św, Anny, Taras Południowy, Mincerz), która rozpoczynała się przed bramą główną, a kończyła przed portalem do kościoła. Na każdej stacji czekały panie, które trzymały w rękach tajemnicze koperty. Starszaki dzielnie odgadywały zagadki i odpowiadały na pytania. Pamięć dzieci ich nie zawiodła, ponieważ wszystkie grupy prawidłowo rozwiązały wszystkie zadania, korzystając z wiedzy, którą zdobyły podczas zajęć na zamku, prowadzonych przez niezastąpioną Panią Ewę Kasprzyk. Następnie dzieci zaprezentowały się w programie z okazji pożegnania przedszkola. Zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersz. Pani Dyrektor oraz Panie wychowawczynie wręczyły Starszakom dyplomy ukończenia przedszkola i upominki. Dzieci podziękowały Pani Ewie Kasprzyk za poświęcony czas i wartościowe zajęcia za zamku oraz wręczyły kwiaty. Na koniec spotkania odbyło się ognisko z pieczeniem kiałbasek. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i  zaangażowanie w życie przedszkola.

 

Wychowawczynie: Agata Chrząstek i Teresa Wdowiak

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-18 19:08:00

                                       Znalezione obrazy dla zapytania centrum hewelianum logo

W dniach 12 - 13 czerwca 2018 r., nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę autokarową do Gdańska. Celem podróży było Centrum Hewelianum, czyli miejsce w którym nauka, zabawa i eksperyment jedno mają imię. Dzieci poruszały się po czterech niesamowitych salach, w których  wykonywały kolejno zadania. Na początku dzieci zostały wprowadzone do Laboratorium Pana Kleksa. Wysłuchały bajki pt.: "Brzydkie kaczątko" Hans`a Christian`a Andersen`a, a następnie odpowiadały na pytania i wyszukiwały ukrytych w zakamarkach bohaterów różnych bajek i baśni. Następna sala Wisząych Lusterek mieściła się za guzikowymi drzwiami. Tam dzieci bawiły sie twórczo, segregowały klocki i układały z nich różne postacie. W trzeciej sali mieściły się zwierzęta wodne. Dzieci miały okazję poeksperymentować z wodą i wypróbować różne eksponaty edukacyjne (m. in."Leniwe bąbelki",  "Tonący statek"). W czwartej, ostatniej sali przedszkolaki współpracowały w grupach układając różne konfiguracje z piankowych klocków (mniejszych oraz wiekszych) realizując tzw. projekt. Zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa rozwinęły predyspozycje i zdolności poznawcze dzieci. Bajkowe krainy laboratorium z pewnością  pobudziły wyobraźnię i rozbudziły kreatywność wśród przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 20:23:49

                                           Znalezione obrazy dla zapytania tort clipart

Dnia 13 czerwca w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs "Torcikowo". Udział w nim wzięły dzieci z malborskich przedszkoli publicznych nr 8, 10 i 5. Nasze przedszkole dzielnie reprezentowały dziewczynki z grupy "Smerfy" - Marcelina Zwierz, Lena Złoch oraz Amelia Kolitz. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie tortu z dodatkiem owoców. Dzieci przygotowywały krem, nasączyły go cytryną i udekorowały nim biszkopty według własnego pomysłu. Trzyosobowe zespoły miały do dyspozycji pyszne owoce i różnego rodzaju posypki, by tort stał się  smaczniejszy i piękniejszy. Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania i otrzymały zaszczytne I miejsce. Mali cukiernicy otrzymali nagrody i dyplomy, a na koniec wszystkie przybyłe grupy zaproszono na degustację wykonanych tortów. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 20:06:00

                                      Znalezione obrazy dla zapytania clipart zawody sportowe

Dnia 10 czerwca w Nowym Stawie odbyły sie zawody sportowe w plenerze czyli tzw."Rambit". Po przyjeździe na miejsce dzieci miały chwilę dla siebie, mogły korzystać z atrakcji na placu m.in. dmuchany zamek, trampoliny, ruchome rekin i inne. Następnie dzieci z grupy "Smerfy" wraz z rodzicami wzięły udział w  konkurencjach sprawnościowych. Jak zwykle liczyła się szybkość, zręczność oraz zwinność. Były zawody z woreczkami, śmieszne przebieranki, zabawy z wodą, hokejowy slalom z piłką lekarską, rzucanie do celu i skoki w dal. Podczas "Rambitu" panowała radosna atmosfera i piękna pogoda. dzieci mogły zmierzyć się w różnych konkurancjach i spróbiować swoich sił z innymi przedszkolakami. Dzieci wywalczyły piękną nagrodę w postaci kolumny nagłaśniającej oraz medali.

 

Dziękujemy za udział i zaangażowanie nasępującym dzieciom: Nadii Kałuzińskiej, Kamilowi Wasilewskiemu, Zuzi Kudzinowskiej oraz Marcelinie Zwierz oraz rodzicom.

 

Nauczycielki: Agata Chrząszcz, Teresa Wdowiak

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-12 19:22:18

Kr??l Kazimierz Jagiello?„czyk z ma?‚??onką w otoczeniu ?›wity

 

Dnia 08.06.2018 r., w Malborku odbył się  średniowiczny przemarsz ulicami naszego miasta. Już po raz 16. Malbork stał się miastem historii i tradycji zbliżającym kultury różnych narodów i państw. Baśniowy spektakl muzyczny, teatry uliczne, koncerty Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołów muzyki dawnej to tylko część festiwalowych atrakcji. Pierwszym wydarzeniem otwierającym wszystkie edycje festiwalu jest przemarsz barwnego korowodu ulicami miasta Malborka, w którym wzięło udział nasze przedszkole. Korowód odbywa się w rocznicę historycznego święta – rocznicy wjazdu króla Kazimierza Jagiellończyka do Malborka. Na czele korowodu jedzie konno wielki mistrz Zakonu Najświętszej Marii Panny w otoczeniu dostojników. Jest to jego ostatnia, symboliczna podróż ulicami miasta – pod eskortą pikinierów Gwardii Malborskiej opuści teren Prus, by do Malborka nigdy już nie powrócić.

 

W korowodzie maszerowali muzykanci, grajkowie, kuglarze, obwieszczający przybycie zdobywcy i nowego władcy – króla Kazimierza. Król wraz z małżonką i burmistrzem przemierzyli trasę przemarszu w powozie obwieszczając miastu swoje przybycie i odbierając od licznie zgromadzonych wzdłuż trasy przemarszu mieszkańców pozdrowienia. Tuż za powozem władcy maszerowali rajcy miejscy. Dalej, wśród szczęku oręża i w blasku zbroi, maszerowali wojska królewskie oraz zaciężni czescy z dowódcą Oldrzychem Czerwonką na czele, który przekazał królowi twierdzę malborską i wiernie stał po jego stronie.

 

Przedostatnią część korowodu stanowiły przedstawiciele cechów rzemieślniczych średniowiecznego Malborka, prezentujący swoje znaki cechowe oraz najlepsze wyroby, z jakich słynęły ich warsztaty. Korowód zamyka młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz szczudlarze. Podczas przemarszu malborskie szkoły przedstawiły scenki rodzajowe. Następnie król Kazimierz Jagiellkończyk wjechał do twierdzy malborskiej i po uroczystym przemówieniu oraz odebraniu hołdu od władz i mieszkańców Malborka, kazał wypalić z bombardy, obwieszczając światu początek jego panowania oraz rozpoczęcie festiwalowego święta. W korowodzie wzięło udział ok. 600 osób. Ta inscenizacja była niesamowitym i iście królewskim wydarzeniem.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-10 20:21:19