Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Aktualności

             Znalezione obrazy dla zapytania dzieci i rodzice gify           ,

 

      29.05.2019 (środa) o godz.16.00

w ogrodzie przedszkolnym odbędzie się festyn rodzinny

z okazji Dnia Matki i Ojca

 

W programie:

 • krótki występ artystyczny w wykonaniu dzieci,
 • zabawy integracyjne,
 • konkurencje sportowe dla rodziców i dzieci

( Prosimy o wygodny strój )

 

ZAPRASZAMY

 

Znalezione obrazy dla zapytania dzieci i rodzice gify

         

    DRODZY RODZICE

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE W TYM TRUDNYM DLA NAS OKRESIE. 

DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE I SOLIDARNOŚĆ Z NAMI, ZA WYROZUMIAŁOŚĆ I WSZYSTKIE MIŁE GESTY. 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

AKTUALNOŚCI

                                      Znalezione obrazy dla zapytania bieg dzieci clipart

Dnia 23 maja  (czwartek) odbędzie się V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. W związku z tym prosimy o ubranie dzieciom wygodnego stroju sportowego (koszulka z krótkim rękawem, dresowa bluza na długi rękaw, dresowe spodnie lub leginsy).

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19 19:49:14

                                                Podobny obraz

Dnia 16 maja w naszym przedszkolu odbył się Bal Ekologiczny. Nawiązując do obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi uroczyście obchodziliśmy ten ważny dzień. Pomomo to, iż pogoda za oknem popsuła nam plany związane z zabawą w ogrodzie, Bal Ekologiczny odbył się w przedszkolu. W każdej grupie od samego rana dzieci chodziły w swoich ekologicznym strojach. Były przebrane m.in. za kartonowe roboty, śmietniki i inne ciekawe postaci. Rodzice jak zwykle spisali się na medal. Zaangażowali się w wykonanie pięknych strojów, które w całości wykonane były z papieru, worków foliowych, kartonów, opakowań, butelek, zakrętek oraz innych materiałów odpadowych. Tego dnia odbyły się zabawy, konkursy oraz specjalne zadania przygotowane dla naszych małych ekologów. Dzieci wykonywały prace plastyczne, plakaty a także wykazywały się w zawodach sportowych. Wrażliwośc ekologiczną należy kształtować od najmłodszych lat. Celem Balu było podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Liczne zadania w formie zabaw na pewno ułatwiły dzieciom przyswojenie tej wiedzy, która z pewnością w przyszłości zaowocuje. 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-19 19:25:18

STRAJK  DECYZJĄ WŁADZ  ZNP  ZOSTAŁ  ZAWIESZONY  OD  DNIA  27.04.2019 ROKU.

OD  PONIEDZIAŁKU  29.04.2019 ROKU  W  PRZEDSZKOLU  ROZPOCZYNA  SIĘ  NORMALNY  TOK  PRACY.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-03 13:43:51

OD  DNIA  1  KWIETNIA  2019 ROKU  ULEGAJĄ  ZMIANIE  NUMERY  KONT  BANKOWYCH, NA  KTÓRE  NALEŻY  UISZCZAĆ  OPŁATY:

ZA WYŻYWIENIE:  64 1020 1778 0000 2702 0150 2673

ZA  POBYT:     57 1020 1778 0000 2002 0150 2657

DOTYCHCZASOWE NUMERY KONT  SĄ ZLIKWIDOWANE (WYGASŁY Z DNIEM 31.03.2019 R.)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-01 13:46:48

 

„ROWEROWA  RODZINKA”- PROJEKT RODZINNEJ REKREACJI

Projekt jest skierowany do wszystkich dzieci z Przedszkola nr 10 i ich rodzin. Udział w projekcie jest dobrowolny. Realizacja od 1.04. 2019r. do 31. 05.2019. Głównym celem projektu jest aktywizowanie uczestników w trzech formach: RUCHOWEJ, POZNAWCZO – KRAJOZNAWCZEJ i PLASTYCZNEJ.                  

                        

PRZYGOTOWANIE WYCIECZKI:

Rodzina wspólnie planuje wycieczkę rowerową, opracowuje bezpieczną trasę, prowiant, apteczkę oraz niezbędne wyposażenie.  Długość trasy jest dowolna. Może ona przebiegać na obszarze miasta Malborka lub najbliższej okolicy miasta. Wycieczka odbywa się w czasie wolnym np. weekend. Dorośli zapewniają dzieciom bezpieczeństwo.

 

PRZEBIEG WYCIECZKI:

W czasie wycieczki rowerowej powinny się pojawić atrakcje lub niespodzianki, które przygotowują dzieciom dorośli np. szukanie skarbu, spotkanie rycerza, piknik na trawie, bańki mydlane, rodzinne zdjęcia w plenerze, czytanie bajki z nowej książki, gra planszowa, nowa zabawa,  lornetka…  Dorośli mogą się wykazać inwencją  i kreatywnością. Dla lepszej orientacji w terenie proponujemy  wspólne korzystanie z mapy tradycyjnej lub GPS.

 

CZĘŚĆ KONKURSOWA – PRACA PLASTYCZNA

Z wycieczki rowerowej rodzina wspólnie wykonuje pracę plastyczną na kartce A3 będącą sprawozdaniem            z wycieczki. Forma pracy dowolna: rysunek, malunek, wyklejanka, zdjęcie, komiks…  Praca plastyczna powinna uwzględniając charakterystyczne miejsca z odwiedzonej okolicy, atrakcje, atmosferę wycieczki. Rodzina może dostarczyć na konkurs jedną lub dwie prace plastyczne ( podpisane na odwrocie).

 

 Cele szczegółowe projektu :

 • promowanie wśród dzieci i rodziców idei ekologicznego środka lokomocji jakim jest rower
 • promowanie jazdy rowerem jako aktywnego zdrowego spędzania czasu z rodziną
 • pokazanie walorów najbliższego środowiska, przyrody z „ perspektywy roweru”
 • poznanie i utrwalanie zasad bezpieczeństwa uczestników jazdy rowerem
 • poznanie swojej  miejscowości, okolicy,
 • poznawanie otaczającego świata wielozmysłowo ( wzrok, słuch, smak, zapach, dotyk)
 • nauka orientacji w terenie za pomocą np.  mapy
 • budzenie zaciekawienia  otaczającym światem
 • poznanie wspólnego, rodzinnego sposobu spędzania wolnego czasu
 • budowanie więzi rodzinnych

Prace plastyczne można dostarczać do koordynatorek konkursu do dnia 31.05.2019.

ZAPRASZAMY :)  Agnieszka Czechowska-Piękoś i Agnieszka Ziętko

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31 20:08:21

Od 01.04. do 05.04. 2019 r. we wszystkich grupach realizowany był pilotażowy projekt pt.

„TYDZIEŃ BEZ  ZABAWEK”

 

Cele główne projektu:

rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności

• pokonanie nudy

• integracja dzieci i nauka nawiązywania relacji

• wzmacnianie dziecięcej psychiki

• nauka szacunku dla przedmiotów, w tym dla zabawek

• zwiększenie sprawności manualnych dzieci

• zwiększenie popularności i atrakcyjności przedszkola

• wprowadzenie dzieci w tematykę recyklingu i ekologii

W przedszkolu zorganizowane zostało pożegnanie z zabawkami. Wszystkie tradycyjne zabawki zostały schowane. Nauczycielki poszczególnych grup wspólnie z dziećmi decydowały o realizowanej tematyce np.: bajki, kosmos, środki lokomocji, las, teatr, zabawki. Do różnorodnych form aktywności dzieci  miały do dyspozycji materiały ekologiczne, pochodzące z recyklingu oraz przybory plastyczne. Przedszkolaki  samodzilnie tworzyły zabawki i organizowały zabawę z dostępnych materiałów.  Realizacja projektu była możliwa przy współpracy z rodzicami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-31 20:00:51

                                           Znalezione obrazy dla zapytania zdrowe zywienie

Z naszymi przedszkolakami dużo rozmawiamy o tym, jak dbać o zdrowie, aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie zaprosiliśmy do naszego przedszkola Mamę naszych wychowanków - Julki i Olka . Pani Asia opowiedziała na czym polega jej praca. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania się i przypomniały sobie jak wygląda piramida żywieniowa. Wspólnie z Panią Dietetyk klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu powinny być ograniczone bądź wyeliminowane. Pani Asia tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców, warzyw oraz produktów wartościowych dla naszego organizmu. Dzieci dowiedziay się, jakie produkty odpowiadają za pracę naszego wzroku, serca, jelit, krwi i mocnych kości. Na koniec spotkania wykonaliśmy tzw. "owocowe jeże". Przedszkolaki wykonały owocowe szaszłyki, świetnie się przy tym bawiły i smakowały różnych owoców.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24 18:42:54

                                         Podobny obraz

Dnia 21 marca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie kalendarzowej wiosny. Z tej okazji wszystkie dzieci wykonały marzannę z nietypowych materiałów i wyruszyły nad Młynówkę Malborską, znaną potocznie pod nazwą Kanał Jurand. Barwnym korowodem,  dwie starsze grupy (Krasnoludki i Smerfy) pomaszerowały uliczkami Malborka skandując znane hasła i recytując wiosenne wierszyki. Przez całą podróż dzieciom towarzyszyły instrumenty muzyczne, które umilały nam drogę i z pewnością pomogły odgonić zimę. Z kolei dwie grupy młodsze (Biedronki i Motylki) szukały oznak wiosny na terenie przedszkola. Choć wcale nie zrobiło się cieplej, a aura na zewnątrz wciąż jeszcze nie do końca przekonuje nas o rychłym pojawieniu się nowej pory roku, to przedszkolaki z radością ją powitały. Mamy nadzieję, że zimę zobaczymy dopiero za rok, a niebawem wszędzie wkoło zrobi się zielono, a słońce zacznie świecić jeszcze mocniej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24 18:31:03

Papapitufo

 

Doświadczalnia Multicentrum w Szkole Łacińskiej  to przestrzeń, w której podczas godzinnych zajęć, dzieci z grupy "Smerfy" mogły poznać i zrozumieć zjawiska chemiczne, występujące w najbliższym otoczeniu np. w domowej kuchni. Dzieci obserwowały reakcje zachodzące w wyniku  łączenia ze sobą różnych produktów. Do eksperymentów wykorzystano: olej, ocet, sodę oczyszczoną, barwnik spożywczy, piankę do golenia, mleko. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-23 16:16:47

12.03.2019 dzieci z gr. „Smerfy” uczestniczyły w kolejnych zajęciach edukacyjnych w Muzeum Zamkowym. Tematem spotkania był BURSZTYN.

Zabawy badawcze skupiające się wokół wielozmysłowego poznawania właściwości bursztynu były niezwykle interesujące. Starszaki sprawdzały w jaki sposób bursztyn zachowuje się w słonej wodzie i czy jest palny. Dzieci zdobyły  wiedzę na temat powstania bursztynu i inkluzji w oparciu o legendę o Neptunie. Oglądały wystawę Dzieje bursztynu – poznały wytwory rzemiosła artystycznego na przestrzeni dziejów.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12 17:52:30