Przedszkole nr 10 w Malborku
Strona głowna  /  Aktualności

 

 

DZIEŃ  UŚMIECHU

 

23 czerwca br. w piątek podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym wręczymy dyplomy dzieciom z grup: "Biedronki", "Krasnoludki" i "Motylki".

 

 

 

"NAPISZ BAJKĘ O MALBORKU"!

Miło nam poinformować, że akcja naszego przedszkola pt. "Napisz bajkę o Malborku" spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Otrzymaliśmy ponad 70 bajek. Bardzo dziękujemy. Od 1 czerwca br. rozpoczęliśmy czytanie bajek naszym przedszkolakom. Dzieci wyrażają opinię na temat każdej poznanej bajki. Niebawem poinformujemy o wynikach dziecięcego jury.

 

 

alt
 
DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM, KTÓRZY ODDALI  GŁOSY  NA  NASZE  PRZEDSZKOLE 
W  PLEBISCYCIE  " DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO" NA  NAJLEPSZE  PRZEDSZKOLE. 
TAK  DUŻA  LICZBA  GŁOSÓW  JEST  DLA  NAS  DOWODEM  NA  TO,
ŻE  DOCENIACIE  PAŃSTWO  NASZĄ  PRACĘ I WYSOKO JĄ OCENIACIE.
 
WYSOKA  JAKOŚĆ  PRACY  TO  NASZ  PRIORYTET. 
CIESZĄ  NAS  OCENY  PAŃSTWA  WYRAŻONE W  GŁOSOWANIU.
JESZCZE  RAZ  SERDECZNE  PODZIĘKOWANIA 
SKŁADA DYREKCJA  I  PERSONEL  PRZEDSZKOLA
 
 
http://www.dziennikbaltycki.pl/edukacja/a/laureaci-plebiscytu-przedszkole-na-medal-nagrodzeni-zdjecia,12144723/
alt
 

Serdecznie dziękuję WSZYSTKIM, którzy głosowali na mnie w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego „NAUCZYCIELKA PRZEDSZKOLA 2017”. Dziękuję za miłe słowa i gesty życzliwości. W sposób szczególny dziękuję Państwu Agnieszce, Dariuszowi i Kacperkowi Żmijewskim za zgłoszenie do plebiscytu. To była bardzo miła niespodzianka.

Agnieszka Czechowska - Piękoś

alt

 

 

 

AKTUALNOŚCI

Pani Izabela Krotowska kooordynatroka akcji zbiórki zakrętek w Malborku spotkała się z dziećmi z grupy "Biedronki". Dzieci  wzbogaciły swoją wiedzę na temat recyklingu, kształtowania świadomości ekologicznej i pomocy charytatywnej. Maluszki dowiedziały się m.in. co dzieje się z zakrętkami zebranymi w przedszkolu ...   Pani Iza przekazał całej społeczności Przedszkola nr 10 serdeczne podziękowania za udział w szlachetnej akcji.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy aktywnie uczestniczą w zbiórce oraz  rodzicóm, którzy transportuję zebrane zakrętki do punktu w SP-5. Informujemy, że zbiórka trwa nadal.

https://www.facebook.com/MalborskaZakreconaZakretka/

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-21 17:54:53

Podobny obraz

14.06.2017 wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Żuławki Sztumskiej. Celem wycieczki była Żuławska Kolej Ogrodowa, która jest odwzorowaniem prawdziwej kolei wąskotorowej. Poprzez zabawę  nawiązuje do historii, zwyczajów, języka i pracy zarówno na dawnej, jak i obecnej kolei. Zapraszamy do galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-14 21:27:30

10 czerwca br. przedszkolaki uczestniczyły w przemarszu średniowiecznym korowodem. Barwna impreza rozpoczynała XV  Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej.  Korowód wyruszył spod zamku w kierunku placu Jagiellończyka.

Dziękujemy za udział naszym wspaniałym przedszkolakom i rodzicom.

Fotorelacja w galerii - zapraszamy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-10 17:54:45

Znalezione obrazy dla zapytania gify darmowe rower                     Znalezione obrazy dla zapytania gify darmowe rower

8 czerwca 2017r. odbył się dziewiąty przedszkolny rajd rowerowy. Uczestnikami byli: dzieci, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Rowerzyści przejachali  trasą wzdłuż Nogatu przy zamku do OSiR-u. Przelotne opady deszczu nie przeszkodziły w zorganizowaniu dla dzieci zabaw i konkursów sportowych. Tradycyjnie było też ognisko i pieczenie kiełbasek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-10 15:00:51

Podobny obraz

1 czerwca, na Placu Kazimierza Jagiellończyka, odbyły się miejskie obchody Dnia Dziecka. Organizatorem przeglądu Artystycznej Wiosny Młodości było Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Na estradzie prezentowały się dzieci z malborskich szkół i przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentował zespół "Hopsasanki" - dziewczynki i chlopcy z grupy "Smerfy" i "Krasnoludki". Wesołą piosenkę i dwa współczesne tańce przedstawiły: Ola, Iza, Julia, Maja, Nadia, Julka, Mikołaj, Filip, Wojtek, Kaja, Lenka i Nadia. Za wspaniały występ mali artyści otrzymali wielkie brawa.

Młodsze przedszkolaki bawiły się z klaunem. Słuchały bajek, uczestniczyły w zabawach integracyjnych.  W czasie zabaw tanecznych i sportowych w ogrodzie przedszkolnym pojawili się goście: zastępca burmistrza Jan Tadeusz Wilk z malborska maskotką.  Marianek obdarował dzieci słodyczami.

 https://www.facebook.com/MalborkMiasto/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-01 20:53:28

 

 

Podobny obraz

W Dniu Dziecka "Smerfy" wybrały się do Szkoły Łacińskiej na warsztaty "Od ziarenka do bochenka". Na zajęciach dzieci dowiedziały się skąd bierze się chleb na półkach sklepowych, jak wygląda kłos pszenicy, żyta, jęczmienia i jak powstaje mąka, a jak kasza?  Pod okiem instruktora, dzieci samodzielnie formowały i ozdabiały bułeczki, a w oczekiwaniu na ich wypieczenie robiły zabawki ze słomy.  W przerwie między wypiekami, przedszkolaki smakowały i rozpoznawały różne kasze i mąki, śpiewały karaoke i wykonywały zbożowy rysunek. Na zakończenie każde dziecko zabrało swoje wypieki do domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-01 20:25:19

Podobny obraz

We wszystkich grupach odbyły się uroczystości  okazji dnia Mamy Taty. Każde ze spotkań miało inny charakter. Wszystkie dzieci przygotowały dla rodziców piękne prezenty - ramki ze swoimi zdjeciami.

 

Najmłodsze dzeci  z grupy "Biedronki" zaprosiły swoich kochanych rodziców 24 maja br. Maluszki przygotowały dla gości piosenki, wierszyki i tańce: "Kręcą się kółeczka" i "Grozik". W drugiej części spotania chłopcy - rycerze zataczyli "Marsz Rycerzy" do utworu "Marsz Radeckiego". Rycerze składali też przysięgę swoim mamom. Dziewczynki - księżniczki zatańczyły w kole do muzyki celtyckiej. "Księżniczki" złożyły  przysięgę swoim tatusiom. Przedszkolaki przygotowały dla rodziców  laurki z życzeniami w kształcie zamku.

 

 25 maja br. odbyła się uroczystość w grupie  4- latków. Dzieci z grupy "Motylki" recytowały dla rodziców wiersze i śpiewały piosenki, zatańczyły dwa tańce: "Krakowiek" i "Grozik". Lena wykonała dla gości solowy układ taneczny do utworu "Żuczek". Do piosenek i tańców akompaniowała dzieciom rytmiczka pani Dorota. Rodzice zatańczyli wspólnie z dziećmi taniec "Grozik".

Starsze przedszkolaki z grupy "Krasnoludki" i "Smerfy" zaprosiły rodziców 19 i 30 maja. Dzieci zaprezentowały Gościom montaż słowno - muzyczny, na który składały się wierszowane życzenia, piosenki oraz tańce współczesne.

Na koniec rodzice otrzymali na pamiątkę piękne lalurki z życzeniami.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-31 21:29:33

Znalezione obrazy dla zapytania NUTKI GIFY RUCHOME

W sobotę, 20 maja, w Klubie Garnizonowym odbył się V Festiwal Dziecięcej Poezji Śpiewanej "Śpiewające wierszyki". Organizatorem festiwalu, jest Przedszkole Niepubliczne "Bratek" oraz 22 Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Przedszkolaki śpiewały piosenki, do których tekst napisał Jacek Cygan. Festiwal miał formę przeglądu. Wszyscy artyści otrzymali drobne upominki oraz nagrody dla przedszkola.  My otrzymaliśmy rowerek biegowy.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy "Smerfy": Ania, Mikołaj, Magda, Marcelina, Igor, Hania i Zuzia. Mali piosenkarze zaśpiewali piosenkę pt. "Blues bujany".

Dzieciom gratulujemy wspaniałego występu. Rodzicom dziękujemy za pomoc.

 

Podobny obrazPodobny obrazPodobny obraz

Opiekunami artystycznymi dzieci były: Tatiana Jankiewicz i Mariola Lange.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-20 16:23:57

Znalezione obrazy dla zapytania sprintem do maratony bliżej przedszkola

16 maja 2017r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w III OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW - "Sprintem do maratonu" organizowanym przez portal BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Impreza rozpoczęła się od rozgrzewki przy muzyce. Zawodnicy zostali oznaczeni numerami startowymi. Mali sprtowcy wystartowali w dwóch grupach ( dzieci młodsze i dzieci starsze)  - biegli lub maszerowali wyznaczoną trasą wokół budynku przedszkola. Po biegu były zabawy z kółkami: małymi i dużymi ćwiczące refleks i zwinność.  Przedszkolakom towarzyszyły nauczycielki. Wszystkie przedszkolaki z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w imprezie. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal za wspaniałą sportową zabawę. W tym roku dzieci bardzo długo czekały na odpowiednią pogodę, ale udało się i nasz trzeci maraton mógł się odbyć. Impreza miała na celu promocję aktywnego stylu życia i rozwijanie sprawności fizycznej dzieci. Nasz wynik zostanie przekazany do organizatorów maratonu. Inicjatorką sportowej zabawy była Agnieszka Czechowska - Piękoś.

Wyniki:

BIEDRONKI - 28 dzieci x 200 m = 5600m

MOTYLKI - 17dzieci x 200 m = 3400m

KRASNOLUDKI - 26 dzieci x 200 m = 5200m

SMERFY - 27 dzieci x 200 m = 5400m

Razem nasze przedszkolaki przebiegły  19 600m !!!

BRAWO MALI SPORTOWCY!

 

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-16 17:14:34

8 maja, dzieci z grupy "Smerfy" udały się na wycieczkę autokarową do Gdańska. Celem wycieczki było lotnisko im.Lecha Wałęsy. Przedszkolaki miały okazję poznać pracę służby celnej oraz lotniskowej straży pożarnej. Dzieci przeszły przez odprawę celną, zwiedziły terminal oraz  pomieszczenia, w których przechowuje się przemycane towary.  Zobaczyły wozy strażackie, samolot ćwiczebny oraz zaobserwowały lądowanie Ryanairnera. Wycieczka była bardzo interesująca i pełna wrażeń.                                      

                                                                                                     Znalezione obrazy dla zapytania samolot  gif ruchomy

Rodzicom i Dziadkowi Konradka składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-08 20:33:21